Dünyanın en büyük Alışveriş Merkezi

7/24

Bir düşünün bütün dünyaya hizmet veren 7/24 açık bir mağazanız var. çalışanız yok siz uyurken bile alışveriş yapılıyor…

3,885 Milyar

Internette dünya çapında  3 milyar 885 milyon insanın erişimi var ve bu sayı gittikçe büyüyor. Insanlar artık İnternette daha fazla zaman geçiriyor, sosyal medya ve diğer ortamlar ile herşeyden haberdar olmaya çalışıyor…

2,290 Milyar

Rakamlar açıkça gösteriyor, 2017 yılında internet üzerinde dönen online ticari hacim 2.290 milyar US dolara ulaştı ve yıllık ortalama %8 gibi bir artış sözkonusu. Bu pazardan pay almak için rekabet de artıyor…

E-Ticaret - Olmazsa olmaz

E-Ticaret 1995 yılından sonra tüm dünyada internet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin dijital ortamda online olarak yapılmasını sağlar. E-Ticaret, herhangi bir ürün ya da hizmet için, çeşitli ödeme yöntemleriyle bir internet sitesi üzerinden ticaret yapmanızı veya sipariş vermenizi sağlayan bir alışveriş yöntemidir.

Türkiye’de ve dünyada geleneksel pazarlama yöntemlerine ve satış faaliyetlerine e-ticaret’i de ekleyen kuruluşlar, sadece belirli bir lokasyona ve noktaya satış yapmanın ötesine geçerek, ürünlerini tüm şehre, ülkeye hatta tüm dünyaya sunmaya başlamışlardır. Böylece ciddi anlama daha fazla müşteriye ulaşmanın yolu açılmıştır.

E-ticaret özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için çok uygun bir ticaret şeklidir. E-ticaret, belirli bir satış noktasının dışına çıkarak satışların artmasına olanak sağlamaktadır.

“Müşterilerin size gelmesini bekleyemezsiniz. Nerede olduklarını bulup, o ortama girerek onları mağazanıza geri sürüklemelisiniz.” 
Paul Graham, Y. COMBINATOR

7/24 açık Mağaza

Bir düşünün bütün dünyaya hizmet veren 7/24 açık bir mağazanız var. Çalışanınız yok siz uyurken bile alışveriş yapılıyor ve sabah ekran başına geçtiğinizde yapılmış satışlar ve siparişler sizi bekliyor.

Tabiki bu küçük çaplı bir düşünce, gerçek anlamda e-ticaret de ciddi bir meşgale. Fakat burda iş paylaşımı ve dışardan temini kavramları da işin içine dahil olabiliyor. Bu pazara dahil olmanın kolay ve de zor yolları var.

Önemli olan nokta doğru iş ve doğru yol ile bu pastadan pay almak. Biz bu konuda her açıdan size yardımcı oluyoruz ve size yeni pazarlar açabiliyoruz.

Türkiye’de bulunup Avrupa’ya ürün satmanın veya Avrupa’da bulunup Türkiye’ye ürün satmanın yollarını birlikte gözden geçirelim.

3.885.632. 121

İnternet erişimine sahip Insan

Son yirmi yılda küresel İnternet kullanıcılarının sayısı hızla arttı. Eğer bu ekonomik performansın bir ölçütü olsaydı, o zaman bütün ülkelerin aynı zaman içinde önemli gelişmeler kaydettiği söylenebilir.

Çin bu alanda lider durumda ve sayılar gittiçe artıyor. 2017 son verilere göre mobil dahil Türkiye de 46 milyon kişi internet erişimine sahip.

Dünyada internet erişimine sahip insan sayısı 4 milyara ulaştı, mobil ile birlikte bu rakam daha da yüksek. Ortalama yıllık 200 milyon artış öngörülüyor.

İnternet de bulunan zenginlik de artıyor, 1.4 milyara yaklaşan Web Sayfası var ve her geçen buna binlerce yenileri ekleniyor. Dijital çağ başlamıştır…

2.290 Milyar USD'lik hacim

Global çevrimiçi perakende satışlar büyüyor ve 2018 yılında toplam perakende harcamasının% 8.8’ine ulaşacağı tahmin edilmektedir. 2016 yılında% 7.4’e kıyasla İngiltere’de en yüksek perakende E-ticaret satışları yaşanmaktadır (15.6 %), Çin (% 13.8), Norveç (% 11.5), Finlandiya (% 10.8) ve Güney Kore (% 10,5) .

2017 yılında Dünya çapınca 2 trilyon 290 milyar U.S.Dolar’lık bir ticari hacim oluştu ve 2018 yılında bu yaklaşık 2.8 trilyon U.S.Dolara çıkacağı öngörülüyor.

Her ne alanda ticaret yapıyorsanız yapın, e-Ticaret artık bir mecburiyet haline geldi. Hem satıcı, hemde alıcı için birbirinden cazip özellikleri bulunan e-ticaret sistemleri gelişen teknolojilere paralel her geçen gün önemini daha da arttırmaya devam etmektedir.

Amazon örneğini

Bugün, dünyanın en değerli dördüncü şirketi olan Amazon, 1999’da E-ticaretin daha yeni yeni hayatımıza girdiği yıllarda bugünkü halinden bir hayli farklıydı.

Amazon’un dünya çapında 300 bin çalışanı var ve yanlızca 40 bini Amazon’un kurulduğu şehir olan Seattle’de yaşıyor.

Amerika da Online satışların %43’ü Amazon üzerinden yapılıyor. Bir günde sadece 1,6 milyon paket kargolanıyor. Amazon depolarında 45 bin robot kullanılıyor.

Amazon’un 356 milyar Dolar’lık değeri, Wal-Mart, Target, Best Buy, Macy’s, Kohl’s, JCPenney ve Sears‘ın toplamından daha fazla.

2017 yılındaki Net Satış geliri yaklaşık 180 milyar U.S.Dolar.

Sosyal Meydanın Gücü

Sosyal medya hızla gelişimini sürdürmekte ve çok hızlı yayılmaktadır. Büyük sosyal medya ağları ise kendilerine devamlı farklı özellikler katarak kullanıcıların ilgisini çekmekte ve kullanımlarını arttırmaktadır. Farklı amaçlara ve sektörlere hitap eden birçok sosyal ağ ise hayatımıza girmeye başladı. Giyilebilir teknoloji ve sosyal medyanın gücü birleşerek hayatımızı kolaylaştıracak farklı teknolojiler üreteceği olması kesin.

Günümüze doğru yaklaştığımızda özellikle Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri çok yüksek insan potansiyeline sahip birer sosyal olgu haline gelmişlerdir. Şu anda dünya üzerinde son verilere göre 900 milyon Facebook ve 465 milyon Twitter kullanıcısı bulunmaktadır. Türkiyede ise bu rakam 51 milyon Facebook ve 7.2 milyon Twitter kullanıcısı olduğunu gösteriyor. Verilen bu rakamlar göz önüne alındığında yanlızca bu iki site üzerinden bile küresel ve yerel anlamda neler yapılabileceği tahmin bile edilemez.